+90 534 415 88 03

Sosyal Medyada Biz}

Melen Çayı Rafting Ne Zaman Yapılır

Melen Çayı rafting ne zaman yapılır
Melen Çayı En İyi Zamanlar

Merhabalar bu yazımızda Melen çayı ile ilgili en çok merak edilen ve bize sıkça sorulan sorular arasında ilk sıralarda gelen Melen Çayında rafting ne zaman yapılır? Melen çayı rafting sezonu ne zamandır? gibi sorulara ortak bir cevap vermeye çalışacağım.

Öncelikle Melen Çayında rafting sezonunun tüm yıl boyunca sürdüğünü söyleyebiliriz. Yani talep ettiğiniz her dönemde rafting yapmanız mümkün. Fkat şöyle bir ayrıntı vererek Melen Çayında rafting ne zaman yapılır? sorusunun içeriğine giriş yapalım.

Melen Nehri debisi ve su rejimi sabit değildir. Mevsimsel şartlara göre şekillenmektedir. Mesela Mart- Nisan aylarında kar sularının erimeye başlamasıyla su seviyesi çok yükselmektedir.

Su yüksek demek çok tehlikeli olduğu anlamına gelmemektedir. Aksine heyecan, macera ve adrenalin zirvede diyebiliriz. Bundan sonra ki dönemlerde zirvede olan su seviyesi yağmurlara bağlı olarak yavaş yavaş düşmeye başlamaktadır. Haziran ayı ortalarına kadar turlar çok keyifli geçmektedir.

Çok aşırı kurak olursa Melen çayı rafting sezonu bazen tatile girebilmektedir. Artık rafting etkinliğinin biraz daha eğlence amaçlı turlara döndüğünü, gezelim bir değişiklik olsun düşüncesi ile gelen insanlara hizmet ettiğimizi söyleyebiliriz.

Eylül-Ekim gibi aylarda yeniden yağmurlarla nehir kendini toplamaya başlar ve yavaş yavaş adrenalin seviyesi artmaya başlamaktadır. Bu zaman dilimi bu şekilde devir dayım yapmaktadır.

Melen Çayında rafting ne zaman yapılır? sorusuna cevap bulduğunuzu düşünüyorum. Biz kendimiz için uygun gördüğümüz zaman diliminde rafting turlarına katılabilirsiniz.

Yukarıda yaptığım açıklama genel mevsim şartlarına göredir. 2014 yılı Haziran ayında aşırı yağış nedeni ile sel olmuş ve senenin en iyi suyu ile rafting yaptığımızı söyleyebilirim. Kan insana ne kadar gereklisi ise yağmurda rafting sporunun kanıdır. havanın yağışlı olması rafting sporundan alacağınız tadı dahada artıracaktır.

İnsanlar yağmur gördüğünde çekinirler ama aslında yağmurlu turlarımız daha eğlencelidir. Sonuç olarak toparlarsak yüksek su isteyenler Mart – Nisan biraz daha sakinlik arayanlar diğer Mayıs- Haziran , gezip dolaşalım gitmişken de çoluk çocuk rafting yapalım diyenler diğer dönemleri tercih edebilirler. Düzce rafting turlarımıza bekliyoruz.

Melen çayında rafting ne zaman yapılır? sorusunu cevapladık yinede arayarak bilgi almanızı tavsiye ediyorum.


Etkinlik ve Fiyat Fırsatlarını İlk Siz Öğrenin

Yeni Etkinlik Tarihlerini ve Fırsat Dolu Fiyatları İlk Siz Öğrenmek İçin Abone Olun! Abonelikte Kalarak İndirim Kazanın

21 Şubat 2015
5.606 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

admin olarak giriş yapıldı. Çıkış yap?

FOTO GALERİ

BİZDEN HABERLER

Merhaba rafting severler; Mart ayı ile hava sıcaklığı yükselmeye başladı ve uzun süren kış günlerinin ardından kendimize zaman ayırma vaktimiz geldi. Daha önce bir çok yazımızda rafting için en iyi zamanın Mart, Nisan ayları olduğunu bir çok yazımda belirtmiştim. Yine...
Öncelikle Yüce Milletimizin Kurban Bayramını Melenci Rafting ailesi olarak en içten dileklerimizle kutluyoruz. Bayram tatilini eğlenceye çevirmek isteyenler için Bayramın tatili süresi boyunca her gün rafting turumuz olacaktır. Turlarımıza Konaklamalı olarak katılmak isteyenler daha hızlı hareket etmelidir.   Fiyat Bayram...
İstanbul ilimizin su ihtiyacının artmasıyla birlikte Melen çayının kaderi de değişmeye başladı diyebiliriz. İlk etap olarak döşenen borularla suyun İstanbul’a çekilmesi planlanmıştı. Buraya kadar çok sıkıntı görülmese de Melen Çayı baraj projesine çevrilmesiyle birlikte bölgemiz için bir çok sıkıntıda beraberinde...
Araç çubuğuna atla Çıkış Yap