Ankara Rafting Turları

ankara rafting turlariGündelik hayattan sıkılan Ankaralılar için farklı bir heyecan haline dönüşen Ankara rafting turlarımıza katılım her geçen gün artış gösteriyor. Çalışma hayatının stresi bir taraftan, çarpık kentleşmenin trafiği ,gürültüsü bir taraftan adeta insanları stres topuna çeviriyor. Yaşadığımız şehirlerin coğrafi farklılıklarını da ön plana alacak olursak Ankara da çok fazla da bir alternatifimiz olmadığını görmekteyiz. Sevgili Ankaralıların imdadına melen çayı rafting turumuzla yetişiyoruz. Ankara dan ister günübirlik rafting turlarımıza, isterseniz de konaklamalı rafting turlarımıza katılarak bütün haftanın stresini üzerinizden atabilirsiniz. Ankara’dan rafting turlarımıza katılmak için bir kaç gün önceden rezervasyonunuzu yaptırarak yerinizi ayırttırmanız gerekmektedir. Peki rezervasyonunuzu yaptırdınız, Ankaradan melen çayına nasıl ulaşacaksınız? şimdi bunun cevabını vereceğim.

Ankara’dan Melen Çayına Nasıl Gidilir?

Ankaradan melen çayına ulaşım zaman olarak 2:30 saat sürmektedir. Mesafe olarak da Bolu tünelinin açılmasıyla gidiş geliş mesafesi kısalarak şehir merkezinden yaklaşık 230 km civarındadır.Bu bilgileri de verdikten sonra melen çayına nasıl gidilir? sorusunu cevaplıyoruz. Birinci yol E-5 üzerinden İstanbul istikametine yönelerek devam ediyoruz. Bolu ve Düzce illerimizi geçiyoruz. E-5 üzerinde Düzce ilimize bağlı ilçelerin tabelalarını görmeye başlayacaksınız. Melen rafting tesisimize ulaşmak için Cumayeri ilçemize giriş yapıp Dokuzdeğirmen köyüne giriyoruz. Bu yolu kullanmanızı çok fazla tavsiye etmiyorum. Yolunuzun en az 50 km uzamasına neden olur.

Güvenli Rafting İçin Okuyun  Yüzme Bilmiyorum Rafting Yapabilirmiyim

Melen çayına ulaşmak için ikinci yolumuz da TEM de İstanbul istikametine bağlanıp Düzce gişelerden çıkıyoruz. Daha sonra Gümüşova İstanbul tabelasını takip edip Cumayeri ilçemizden giriş yapıp Dokuzdeğirmen köyüne Melen Rafting Tesisimize geliyoruz.

Daha önce gelmemiş olanlar için karışık gelebilir. Yol tarifi için her noktadan bizi arayarak yardım isteyebilirsiniz. Tur programımızın 10:00 10:30 arası başladığını göz önünde bulundurarak Ankaradan Melen çayı rafting turumuza katılacakların sabah 07:15 07:30 gibi yola çıkmaları faydalarına olacaktır. Bu bilgileri de verdikten sonra hepinizi Melen çayı rafting turumuza bekliyoruz diyerek sözlerimi bitiriyorum.

Yazar: Serdal Çakmak Genel 0 Yorum

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir