melen cayi nasil gidilir

Melen Çayına Nasıl Gidilir?

Melen Çayına Nasıl Gidilir?İstanbul’dan Melen Çayı’na en kısa yoldan nasıl gidilir? bunu anlatmaya geçmeden önce İstanbul’dan Melen Çayı kaç km. tutuyor bunu belirtmekte fayda var. Avrupa yakasından Melen çayı yaklaşık 230-250 km. arasında değişmektedir. Zaman olarak da trafiğe takılmazsanız 2 saat gibi bir sürede gelebiliyorsunuz.

Bu bilgileri verdikten son yol tarifimize geçebiliriz. İstanbul’dan Melen çayına gitmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki D-100 üzerinden ikinci seçenekte TEM Otoyolu üzerindendir.

D-100 üzerinden gelirken Ankara Tabelası yönünde hareket edeceksiniz. İzmit, Sakarya illerimizi geçip Düzce il sınırına geldiğinizde artık Düzce iline bağlı ilçelerin tabelalarını görmeye başlayacaksınız. Bu ilçelerden ilk göreceğiniz Gümüşova ilçesi, ikinci göreceğiniz de Melen çayına geçiş yapacağınız Cumayeri ilçesidir. Cumayeri ilçesine giriş yaparak oradan 7 km. daha gelerek Dokuzdeğirmen köyü rafting tesislerine ulaşabilirsiniz.

TEM Otoyolu üzerinden gelirken İstanbul Avrupa veya Asya yakasından Ankara istikametine TEM Otoyoluna giriyoruz. Daha sonra Kocaeli, Sakarya illerini geçip Hendek gişeler çıkışından çıkıyoruz. Hendek gişelere yaklaştığınızı farketmeniz açısından bir tüyo verecek olursak Parkshop Mağazalarını gördüğünüzde yavaşlamaya başlayabilirsiniz.

Güvenli Rafting İçin Okuyun  Parkur

Gişelerden çıktıktan 1 km. sonra Ankara-Hendek tabelasını göreceksiniz ve D-100 kara yoluna çıkmış olacaksınız. Trafik ışıklarını geçtikten sonra 25 km. daha devam edip Cumayeri ilçesi tabelasından içeri girip 7 km. daha gelerek Dokuzdeğirmen köyü rafting tesislerine ulaşabilirsiniz.

Hendek gişeleri kaçırırsanız bir sonraki Gölyaka-Gümüşova gişelerinden çıkmayı unutmayın. Benim tavsiyem dikkatli olmanız yoksa 30 km. fazladan yol yapabilirsiniz.

Yazımızı detaylı olarak anlattığımız için biraz uzun oldu ama Melen Çayına ulaşmanız oldukça basittir. Takıldığınız yerde arayıp yardım istemekten çekinmeyiniz. Bu da size sağlayacağımız hizmetin bir parçasıdır.

Yazar: Serdal Çakmak Genel 0 Yorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.