Rafting Tesisi ve Olması Gerekenler

Rafting tesisi seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili daha önce bir makale paylaşmıştım. https://www.melencirafting.com/rafting-tesisi-seciminde-dikkat-edilmesi-gerekenler.html bu linkten okuyabilirsiniz. Bu yazımızda da rafting tesisinde olması gerekenleri maddeler halinde anlatmaya çalışacağım.rafting tesisi. (1)

Melen çayında rafting yaptığımız için Düzce Rafting Tesislerini değerlendirip on üzerinden puanlama yapacağım.

  • Rafting sporunun tehlikeli olduğu kabul edilmeli ve güvenlik ön planda olmalıdır.

( Rafting tesisleri yeterli eğitimi almamış, tecrübe edinmemiş rehberleri botlarda yetkili kılmamalıdır.) Melen rafting tesislerine bu madde için 9 puan veriyorum. Nedeni çok ağır kazalar yaşanmaması bu maddeye uyuyor.

  • Rafting için kullanılan malzemeler iyi dezenfekte edilmelidir.

Kullanılan malzemeler tek seferlik olmadığı için dezenfekte kuralı çok önemlidir. Bu malzemeleri kullanan sporcular da malzemeleri özenli kullanmalıdır. Bu madde için Melen rafting tesislerine 7 veriyorum.

  • Rafting malzemeleri kaliteli ve sağlam olmalıdır.

Rafting kaskları ve klipslerine dikkat edilmeli, kullananların darbe anında başından çıkmamalıdır. Özellikle can yeleklerine dikkat edilmeli, yıpranmış ve klipsleri takılmayan yelekler değiştirilmelidir.

Bütün bunları okurken saçma bulabilirsiniz belki, yalnızca bu maddenin bile aklınızda kalması canınızı kurtarabilir.

  • Samimiyet ve Spor Ahlakı Olması gerekir.
Güvenli Rafting İçin Okuyun  Dokuz Değirmen Köyü Rafting

Katılımcılara karşı samimi olmak, misafirperver davranmak gerekliliktir. Benim gözüm de en az 200 km. yol gelip rafting sporu yapmak saygıyı hak eder. Melenci Rafting Tesisi olarak en büyük farkımız budur. Katılımcılara müşteri gözüyle değil sporcu olarak bakmak ve spor ahlakıyla yaklaşmak gerekir. Bu madde için rafting tesislerine 7 veriyorum.

  • Rehberlerle sporcular arasında köprü kurulmalıdır.

Güvenli bir rafting turu, rehber ile sporcuların uyumuna bağlıdır. Rehber arkadaşlar hem turu güvenli hala getirmek hem de eğlenceli hale getirmek için sporcularla diyaloğu sağlamalıdır. Bu madde için Düzce rafting tesislerine 8 puan veriyorum.

Yazılarım yoruma açıktır. Farklı düşünenlere ambargo uygulamıyorum.Yazımızı okuyan tesis sahipleri ya da rafting severlerin önerileri varsa yazabilirler.

Rafting tesisi ve olması gerekenlerle ilgili yazımızın sonuna geldik. Melen rafting tesislerine, rafting heyecanını yaşamaya bekliyoruz.

 

Yazar: Serdal Çakmak Genel 0 Yorum

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir