rafting turlari ve fiyatlari

Rafting Turları ve Fiyatları

Rafting Turları ve Fiyatlarına Genel Bakış

Rafting debisi yüksek bir akarsu üzerinde yapılan ve su sporları arasında adrenalini ve heyecanı sevenlerin genellikle daha çok tercih ettiği bir spordur.

Nehir ve çay gibi akarsular yataklarında akarken kaya, taş ya da odun gibi farklı engellere takılarak debilerinde bir değişiklik meydana getirirler. Bazen ise su yüksekten dökülerek kısa çağlayanlar oluşturur.

Akarsuların içlerinde oluşan bu tür oluşumlara “ Rapid ” adı verilir. Rafting akarsuyun zorluğuna göre kendi içerisinde bir takım derecelere ayrılır. Bu derecelerden en kolayı 1. derece en zoru ise 6. derecedir.

6. derece tam olarak profesyonel rafting sporcuları içindir çünkü bu parkur hemen hemen geçilemeyecek kadar fazla zorluklardan oluşmaktadır.

Rafting “ raft ” adı verilen küçük botlarla yapılan bir spordur. Daha önce askeri amaç için kullanılan bu botlar zaman geçtikçe spor amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.

Rafting sporu da bu şekilde ortaya çıkmıştır. Spor 6 ya da 8 kişi ile yapılabilmektedir. Sandallarda olduğu gibi bu botlarda da kürekler sabitlenmiş şekildedir.

Botun en arka tarafında ise deneyimli bir rafting sporcusu olan rehber oturur ve sporculara neler yapmaları gerektiğini söyler. Sporun amacı ise kişilerin üzerlerinde bulundukları botu zorluklar arasından devirmeden geçirerek parkuru tamamlamaktır.

Bu spor herhangi bir beceri ve fiziksel kondisyon gerektirmediği için isteyen herkes tarafından yapılabilmektedir. Hatta ilk iki derece için yüzme bilmek bile gerekmemektedir.

Ancak kendiniz gerçekten adrenalin dolu bir parkura atmak istiyorsanız kesinlikle yüzme bilmeniz gerekmektedir. Rafting sporunu yapmak için önceden bir kursa gitmek ve her hangi bir sertifika almak zorunda değilsiniz.

Spor ile ilgili her şeyi ve güvenlik önemlerini 45 dakika süren kısa bir eğitimle öğrenmeniz mümkündür. Aynı zamanda bir ekipman almak zorunda değilsiniz.

Spor alanında bu iş için lazım olan bütün ekipmanlarda size temin edilmektedir. Eğitiminizi aldıktan ve kıyafetlerinizi giydikten sonra tecrübenize göre birer bota gönderiliyorsunuz.

Aynı zamanda botunuzda bulunan rehber ve rehber yardımcısı sürekli olarak size tavsiyelerde bulunmakta ve karşılaştığınız zorlukları nasıl geçmeniz gerektiği konusunda sizi bilgilendirmektedir.

Rafting için gerekli malzemelerde oldukça azdır. Genel olarak can yeleği, kask, yağmurluk, kurtarma ipi ve ayakkabıdan oluşur. Bunun dışındaki malzemeler kişisel ihtiyaçlarınızdır.

Bu sporu yaparken mevsim şartlarına göre giyinmeniz gerekmektedir. Her zaman yanınıza yedek giysiler almak sizin için iyi olacaktır. Özellikle yaz aylarında mayo, şort ve güneş kreminizi almayı unutmayın.

Türkiye coğrafi konum itibariyle rafting turları için oldukça elverişli alanlara sahiptir. Bunlara örnek olarak Köprüçay, Dalaman Çayı, Esen Çayı, Dim Çayı, Fırtına Deresi, Melen Çayı, Alara Çayı, Manavgat Çayı, Çoruh Nehri, Zamantı Çayı, Maçka, Tortum ve Barhal Çayı’nı sayabiliriz.

Güvenli Rafting İçin Okuyun  Rafting Tesisi ve Olması Gerekenler

Rafting Fiyatları Bütçemizi Aşar Mı?

Ülkemizde birçok şirket, ekonomik rafting fiyatları ile hizmet vermektedir. En çok tercih edilen rafting alanlarından biri de Melen Çayı’dır.

Hem sahip olduğu doğal güzellikler hem de bu spora elverişli ortamıyla yerli ve yabancı sporseverlerin ilgisini çekmektedir. Düzce Rafting Turları insanları Melen Çayı’nda keyifli dakikalar geçirmeleri için güzel hizmetler sunmaktadır.

Rafting fiyatları hemen her kesin gelirine uyacak şekilde oldukça ekonomiktir. Yani çok fazla bir ücret ödemeden heyecan dolu dakikalar geçirerek bu adrenalin dolu sporu yapma şansına sahipsiniz.

Melen Rafting Turları ekonomik fiyatları ile hafta sonlarını güzel geçirmek isteyen insanlara kaliteli hizmet vermektedir. Aynı zamanda kalabalık bir gruba sahipseniz hafta sonunu beklemek zorunda değilsiniz. Önceden yapacağınız bir rezervasyon ile hafta içi de bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Bu sporun zevkini yaşamak için cebinizden sadece cüzi bir miktarı gözden çıkarmanız yeterli olacaktır. Üstelik Rafting Turlarının kolay ödeme imkânları sayesinde hiç zorlanmayacaksınız.

Düzce Rafting Turları ödediğiniz bedel karşılığında gün içinde size hemen her türlü hizmeti de sunmaktadır. Bu hizmetler arasında ödediğiniz fiyata göre servis imkanı da size sağlanmaktadır.

Yine sabah kahvaltısı, spor için hazırlanma ve brifing, çay, duş, giyinme ve son olarak akşam yemeği size sunulan diğer hizmetler arasındadır. Rafting yapabilmek için alt sınır 12 ila 14 yaş arasında değişmektedir.

Üst sınır ise 70 yaştır. Yani fazla bir efor gerektirmeyen bir spor olduğu için hemen her yaştan insanın yapabileceği bir aktivitedir. Rafting fiyatları talep ettiğiniz hizmete göre değişmektedir.

 

Rafting Fiyatları 2024

Standart Rafting Nakit 800₺ ( Gruplara Özel İndirim İçin Arayınız.)

Paket İçeriği; Rafting, Fotoğraf Çekimleri, Kaza Sigortası, Mola İkramları

Full Paket Rafting Nakit 1400₺ ( Gruplara Özel İndirim İçin Arayınız.)

Paket İçeriği; Sabah açık büfe kahvaltı, Dönüş yemeği, Fotoğraf çekimleri, Kaza sigortası, Mola ikramları, Tesiste Sıcak İçecekler

Tek Öğün Seçenekli Nakit 1100₺ ( Gruplara Özel İndirim İçin Arayınız.)

Paket İçeriği; Sabah açık büfe kahvaltı ( tercih edilirse), Dönüş yemeği ( Tercih edilirse), Fotoğraf çekimleri, Kaza sigortası, Mola alanı ikramları

Öğrenci Rafting Paketi Nakit 1200₺ ( Gruplara Özel İndirim İçin Arayınız.)

Paket İçeriği; Sabah sandwiç ekmek, Rafting bitimi sucuk ekmek, Fotoğraf çekimleri, Kaza Sigortası, Mola İkramları

Yazar: Serdal Çakmak Genel 0 Yorum

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir