raftinge giderken yanimiza ne almalıyız

Raftinge Giderken Yanımıza Ne Almalıyız

Rafting etkinliğine katılmaya karar verdiniz ve nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, raftinge giderken yanınıza ne almanız gerekiyor bilmiyorsanız bu yazımız sizin için aydınlatıcı bir rehber olacaktır.
Rafting su sporudur. Bu yüzden yanımıza alacağımız malzemeler iki tipte olacaktır. Birincisi rafting yaparken giyeceğiniz yani sizi suda rahat ettirecek malzemeler diğeri de su dışında rahat ettirecek malzemelerdir.

Eğer spor yapmaya karar verdiysek bütün spor dallarında olduğu gibi rahat elbiseler tercih etmenizi tavsiye ederim. Rafting yapmaya karar verdiğiniz dönem yaz aylarındaysa yazlık spor malzemeler eğer biraz daha soğuk havalarda ise outdoor ürünler tercih ederek etkinliğe katılabilirsiniz.

Su üzerinde kullanacağınız malzemelere geldiğimiz de biz Melenci Rafting şirketi olarak rafting yapacağınız dönem Şubat ve Mayıs ayları arasında ise sizlere dalgıç elbisesi dediğimiz neopren malzemeden dikilmiş tulumlar veriyoruz.

Ayaklarınız için yine neopren patik veya deniz ayakkabısı giydiriyoruz.Bu malzemeler sizi soğuktan bir nebze korumak için yeterli oluyor. Yine bu elbiselerin üzerine yağmurluk giymeniz de faydalı olacaktır. Sürekli bu tarz su sporları yapıyorsanız kendinize 5 mm. neopren elbise alabilirsiniz.

Güvenli Rafting İçin Okuyun  Rafting Resimleri

Fiyat olarak markaya göre 500₺-1000₺ arasında değişmektedir.Güvenlik ekipmanları zaten tesisler tarafından karşılanmaktadır.

Eğer yaz dönemlerinde gelecekseniz aynı denize gider gibi yanınıza şort, tişört, mayo , haşema , deniz ayakkabısı ( yoksa biz veriyoruz),spor ayakkabı, güneş kremi (cildiniz hassassa) spor ayakkabı gibi kişisel malzemeler almalısınız. Bu malzemeler rafting esnasında kullanılmaktadır.

Rafting bitiminde yine tesisimizde duş alma imkanınız bulunmaktadır. Bu nedenle duşlar için terlik , havlu, şampuan yedek iç çamaşırı gibi malzemeler bulundurmanız gerekmektedir. Raftinge giderken yanınıza almanızı tavsiye edeceğim diğer ürünlerde flaş disk, telefonla fotoğraf çekmek isterseniz boyun ipli housing, yine güneş gözlüğü veya normal gözlük kullanıyorsanız gözlük ipi yine yanınıza almanız gereken önemli malzemelerdir.

Raftinge giderken küçük bir çanta hazırlayıp yukarıda saydığımız malzemeleri içerisine koymanız sizin için yeterlidir. Çabuk kuruyan ürünler tercih etmeniz yine faydanıza olacaktır.
Kalite ve Güvenin Adresi Melenci Rafting iyi raftingler diler…

Yazar: Serdal Çakmak Genel