Siz de suyu ve adrenalini seviyorsanız rafting için gidebileceğiniz adreslerden biri de Melen Çayı üzerinde hizmet veren melen rafting tesisidir. Melen Çayında rafting için gerekli tüm malzemeler Melen rafting tesisi tarafından karşılanmaktadır. Melen çayı aynı zamanda insanlara sunduğu doğal güzellikleri ile günübirlik ya da tatil yapmak için buraya gelen insanları kendine çeker.

Melen Nehri, Düzce İli Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyü’nde bulunan özellikle sonbahar, kış ve ilkbahar aylarında su debisi ile bu spora en uygun yerlerden biridir. Melen Çayı özellikle Ankara ve İstanbul gibi iki önemli şehre yakın olduğu için stratejik bir konumdadır. Yani hafta sonu şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler ya da biraz heyecan ve adrenalin arayanların uğrak noktası haline gelmiştir.

Günümüzde insanlara Melen Çayı’nda rafting yapmaları için bir çok turizm acentesi Melen Rafting turları   adı altında hizmet vermektedir. Üstelik bu tura katılmak ve rafting heyecanını yaşamak için büyük paralar ödemek zorunda değilsiniz.melen rafting tesisi ile rafting

Melen rafting fiyatları seçeceğiniz paket içeriğine göre değişmektedir. 70 ile 150 TL arasında değişen fiyat aralığı vardır. Fiyatı değiştiren bir çok etken vardır. Kahvaltı, yemek imkanı, servis kullanma gibi bir çok etkenle melen rafting fiyatları değişmektedir.

Zaman zaman Melen rafting fırsatı adı altında kampanya yaptığımız dönemlerde  olmaktadır. Bu fırsatları takip ederek Melen rafting turlarımıza katılabilirsiniz. Günübirlik turlara katılarak arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle ya da ailenizle hem güzel zaman geçirmiş olursunuz hem de günlük hayatın yorgunluğunu biraz olsun üstünüzden atma şansı bulursunuz. Bunun yanı sıra günübirlik turların size sunduğu imkânlardan da faydalanabilirsiniz. Yani sadece bu sporu yapmak için para ödemek zorunda değilsiniz. Ayrıca  Melen Rafting Turlarında konaklama hizmeti de bulunmaktadır.

Melen Rafting Tesisi Aileleri Unutmuyor

Daha öncede belirttiğimiz gibi rafting keyfini ailenizle birlikte de yaşayabilirsiniz. Bunun için tek şart ailede varsa çocukların yaşlarının 14’den büyük olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra önemli bir sağlık sorunu olmayan herkes bu turlara katılabilir ve doyasıya heyecanı yaşayabilir. Sağlık sorunları olanlar daha önceden bunları rehbere bildirmek zorundalardır. Aksi takdirde keyifli zaman geçirmek için gittiğiniz yerde hem sizin gününüz zehir olabilir hem de turu düzenleyenlere zor anlar yaşatabilirsiniz.

Video Mart ayında çekilmiştir. Mart ayı su seviyesinin yüksek olduğu en sevdiğimiz aydır 🙂

Ayrıca küçük yaştaki çocukların aile büyüklerini beklerken sıkılmamaları için tesisimiz de çocuk parkı bulunmaktadır. Rafting sporu yapmak için tesisimiz tarafından dalgıç kıyafeti verilmektedir. Yaz aylarında katılacaklar için şort ve tişort ile suya girmek daha uygun olmaktadır. Rafting sporu suyla yapıldığı için ıslanmama gibi bir şansınız imkânsızdır. Bu sebeple mutlaka yanına yedek iç çamaşırı almanız gerekir. Tesisimiz tarafından ayakkabı verilmektedir. Fakat hijyen açısından kendi spor ayakkabınızı giymeniz daha uygundur. En az 6 en kişilik ekiplerden oluşan turlarda 12 kişilik katılım sağlanması turun daha güvenli geçmesini sağlamaktadır.

Tesis olarak Melen çayında 13 senelik bir tecrübeye sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Bize güvenin arkanıza yaslanın.. Melen rafting heyecanın en iyi adresidir.

3 Yorum

  • […] Melen Rafting […]

    Melen Çayının Kaderi Ne Olacak? | Melenci Rafting |,
  • […] merak etmemeniz için hemen adresimizin Düzce ilimiz içerisinde olan Melen Çayı üzerindeki Melen Rafting Tesisi olduğunu belirtelim. Melen çayı Karadeniz bölgesinin bütün güzelliklerini […]

    Melen Çayında Rafting İmkanı | Ajans Alperen,
  • […] durumda Melen çayı üzerinde turizm faaliyeti olarak rafting sporunun yapılamama tehlikesidir. Melen Rafting tesisi olarak bu duruma endişe içinde bakmaktayız. Her yıl İstanbul ve Ankara gibi […]

    Melen Çayının Kaderi Ne Olacak? | Melenci Rafting |,
  • E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir