Melen Rafting Tesisi

Melen Rafting tesisi Düzce Melen Çayı üzerinde yaklaşık 20 yıldır rafting sporuna öncülük ederek Türkiye’de rafting sporunun gelişimine büyük katkılar sunmaktadır. Melen rafting tesisi alan olarak 5 dönüm bir arazi üzerinde kuruludur.

Rafting tesisimiz içerisinde çocuk parkı, iki kapalı yemek servis alanı ve su kenarı terasları, mescit, kamp alanı  wc ve duşlar mevcuttur. Rafting haricinde Melen Rafting Tesisi olarak Ziplene, Konaklama İmkanları ve Çadır Kamp Hizmetimiz mevcuttur.

melen raftingİşletme olarak her zaman yenilikçi bir anlayış benimseyerek her yıl hizmetlerimizi şartlara göre yenileyerek rafting sporuna ilgi duyan misafirlerimize en iyi şekilde hizmeti amaç ediniyoruz. Düzce’ de yerel olarak rafting işletmeciliği yapan 4 firma vardır.

Melen rafting tesisi olarak rakip firmalardan en az 2 adım önde olmak işletme politikamızdır. 2019 yılında rafting botlarımızın 29 adeti sıfırlanarak şuan da en yeni malzemelerle hizmet sunulmaktadır. Yine 2020 yılında virüs salgını da dikkate alınarak gerek duşlarımız gerek tuvaletlerimiz ve giyinme alanlarımız yenilenerek daha hijyenik hale getirilmiştir.

Şuan kapasite olarak 300 kişiyi tek seferde Düzce Melen Çayı’nda rafting yaptırabilme imkanımız bulunmaktadır. Bu sayı diğer firmaların toplam kapasitelerinden fazladır ve azımsanmayacak bir sayıdır.

Düzce Melen Rafting Tesisi olarak bize gösterilen ilgiye teşekkürü borç biliriz.

Melen Rafting Turu Katılım Şartları

Düzce Melen Rafting parkuru 3+1 zorluk derecesine sahiptir. Rafting zorluk derecesi 1 en kolay 6  en zor şeklinde değerlendirilir. Türkiye’ deki rafting yapılabilir seviye  en fazla 4 tür. Bu değerlendirmelere bakıldığında Düzce ili Rafting sporu için ideal bir rafting parkuruna sahiptir.

Gerek amatör gerekse profesyonel olarak rafting sporuna katılmak isteyen herkes  Melen rafting parkurunda rafting yapabilmektedir. Rafting yapmak için katılım şartları genelde sağlıkla ilgili kriterlerdir. Yüzme bilip bilmemek dahi katılım şartı olarak koşulmamaktadır.

Rafting bir adrenalin sporudur. Panik atak, kalp rahatsızlığı, yüksek tansiyon gibi rahatsızlığı olanlar için,hamile bayanlar için ( ay farketmeksizin) önerilmemektedir. Yine spor yapacak enerjisi olmayan rafting ile sandal sefasını karıştıranlara da önerilmemektedir 🙂

Rafting sporuna katılmak istiyorsanız tek yapmanız gereken rezervasyon yapmaktır. Melen rafting tesisi tarafından suda gerekli bütün ekipmanlar temin edilmektedir. Sizler sadece duşlar için kişisel ekipman bulundurmalısınız.  Havlu,şampuan yedek iç çamaşırı gibi ürünler yanınız da bulunmalıdır.

Video Mart ayında çekilmiştir. Mart ayı su seviyesinin yüksek olduğu en sevdiğimiz aydır 🙂

Melen Rafting Fiyatları

Rafting sporunda kullanılan malzemeler pahalı ekipmanlardır. Normal şartlarda 1 kişinin giyinmesi 2000 Tl civarındadır. Melen rafting tesisi olarak bütün malzemeler tesisimiz tarafından karşılandığı için ücret olarak yüksek maliyetlere katlanmak zorunda değilsiniz.

Melen rafting fiyatları seçeceğiniz paket içeriğine göre değişmektedir.  180 ile 300 TL arasında değişen fiyat aralığı vardır. Fiyatı değiştiren bir çok etken vardır. Kahvaltı, yemek imkanı, servis kullanma gibi bir çok etkenle melen rafting fiyatları değişmektedir.

Ayrıntılı bilgi almak için Rafting  Fiyatları sayfamızı inceleyerek fiyat bilgisi ve içerik kapsamlarına ulaşabilirsiniz.

Zaman zaman Melen rafting fırsatı adı altında kampanya yaptığımız dönemlerde  olmaktadır. Bu fırsatları sosyal medya hesaplarımızı takip ederek ( instagram/melencirafting, Facebook/melencirafting) öğrenebilirsiniz. Melen rafting turlarımıza katılabilirsiniz. Günübirlik turlara katılarak arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle ya da ailenizle hem güzel zaman geçirmiş olursunuz hem de günlük hayatın yorgunluğunu biraz olsun üstünüzden atma şansı bulursunuz.

 

 

3 Yorum

  • […] Melen Rafting […]

    Melen Çayının Kaderi Ne Olacak? | Melenci Rafting |,
  • […] merak etmemeniz için hemen adresimizin Düzce ilimiz içerisinde olan Melen Çayı üzerindeki Melen Rafting Tesisi olduğunu belirtelim. Melen çayı Karadeniz bölgesinin bütün güzelliklerini […]

    Melen Çayında Rafting İmkanı | Ajans Alperen,
  • […] durumda Melen çayı üzerinde turizm faaliyeti olarak rafting sporunun yapılamama tehlikesidir. Melen Rafting tesisi olarak bu duruma endişe içinde bakmaktayız. Her yıl İstanbul ve Ankara gibi […]

    Melen Çayının Kaderi Ne Olacak? | Melenci Rafting |,
  • E-posta hesabınız yayımlanmayacak.