melenci rafting corona virüs önlemleri

Covid 19 Önlemlerimiz

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu üyelerinin talimatları ile Turizm İşletmelerinin çalışmalarına yönelik yapılan bildirgeler ve öneriler kapsamında rafting işletmelerinin Covid 19 ile mücadele kapsamında yapacağı düzenlemeler aşağıda belirtilmiştir.

  •  Misafirlere tesise girişte temassız ateş ölçümü uygulanması, kayıt altına alınması, 38 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde ateş öksürük ve benzeri durumların tespitinde kişiler en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.
  •  Genel kullanım alanlarına ve oturum düzenine ilişkin sosyal mesafe, tesisin misafir kapasitesi sosyal mesafe planına göre belirlenecek.
  •  Tesis girişlerinde ve belirli noktalarda el antiseptiği bulundurularak misafirlerin ellerini antiseptikle temizlemelerinden sonra girişleri rica edilecektir.
  •  Misafirin yanında maske bulundurmaları gerekir, misafirlerin yeme,içme, rafting faaliyeti dışında maske takması sağlanacaktır.
  •  Rafting Tesisin tamamında sosyal mesafe önlemlerini alınacak ve Uzman rehberlerimiz tarafından yönlendirilecek.
  •  Tesisin içinde veya dışarısında sıra oluşabilecek her yerde 1,5 metre ara ile sosyal mesafe işaretlemeleri yapılacak.
  •  Misafirlerimiz rafting sırasında kullanılacak bütün malzemeleri kendileri getirecektir. ( Şort, tişört,tayt, haşema,eşofman altı, havlu,şampuan, yedek iç çamaşır, terlik, deniz ayakkabısı ,spor ayakkabı) Bu tarz malzemeler rafting için uygundur.
Güvenli Rafting İçin Okuyun  Rafting Tesisi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Kask, can yeleği gibi güvenlik ekipmanları her tur sonrası önerilen dezenfektanlarla dezenfekte edilerek misafirlerimizin hizmetine sunulacaktır.

Rafting botu kapasitesi 6 kişi aynı gruplarda 8 olarak(Nehir Rehberi hariç) düzenlenecektir. Nehir de mümkün olduğunca sosyal mesafe korunacak.

 Rafting transfer araçlarımız her transfer öncesi genel olarak temizlenecektir.

Almış olduğumuz önlemler dışında Turizm Bakanlığı ve Bilim Kurulu ortak çalışması kapsamında ve resmi kurum ve kuruluşlar tarafından tarafımıza bildirilen her türlü ek önlem hızlıca yerine getirilecektir.

Melen&Melenci Rafting olarak 2021 yılında hijyenin ön plana çıkacağı bilinciyle tesisimizde yenilikler yapılmış ve kullanım alanları yenilenmiştir.

Yazar: Serdal Çakmak Genel