Dokuz Değirmen Köyü Rafting

Dokuz değirmen köyü raftingRafting tesislerimiz Düzce ilimize bağlı Cumayeri İlçesi Dokuz değirmen köyünde konuşlanmışlardır. Dokuz değirmen köyü rafting sporu ile tanışması çok enteresan ve sonu acı ile biten bir olay ile olmuştur.

Dokuz değirmen köyünde rafting 2000 yıllarının başlarında köye yabancı bir grubun acı biten ilk denemesiyle başlamıştır. Suyun çok yüksek olduğu bir dönemde bir bot macera sever insan kimsenin sorumluluğunda olmadan Melen Çayında ilk denemelerini yaptılar ve botlarının devrilmesi soncunda içlerinden 2 3 tanesinin ölümüyle sonuçlanan bir hadiseye dönüştü.

Bu yaşanan kötü olay dokuz değirmen köyünde yaşanan ilk ve son ölümlü kazadır. Bu olay bize ibret olması açısından çok önemliydi. Bu olayı kimseyi rafting sporundan soğutmak yada korkutmak için anlatmadım. Aksine rafting sporunda en önemli olayın rafting yaptığınız nehrin yapısını bilmeniz gerektiğine dikkat çekmek için anlatıyorum.

Dokuz değirmen köyünde rafting yapmaya gelen bu grup daha önce farklı nehirlerde rafting yapmışlar fakat ilk defa rafting yapacağınız bir nehirde iyi bir analiz yapmadan suya girmek felaketin en önemli sebebiydi. Şimdi siz rafting yapmak için nehri mi analiz edeceğiz? diye düşünebilirsiniz. Tabi ki hayır. Bu işi bizim rehberlerimiz sizin yerinize yapıyor. Yazıda da belirttiğim gibi grup kendi sorumluluğunu alarak suya inmişti.

Dokuz değirmen köyünde rafting bu acı olay ile doğdu.Biz bu olay gelişene kadar ne rafting yaptık ne de rafting sporundan bir haberimiz vardı. Suyun düşük dönemlerinde denemeler yaparak nehrin yapısını çözdük ve yavaş yavaş suyun seviyesini artırarak tecrübe kazandık. Yılların verdiği tecrübe ile artık her mevsim, su seviyesi farketmeksizin dokuz değirmen köyünde rafting yapıyoruz.

Güvenli Rafting İçin Okuyun  Hillside City Clup

Yeniden dokuz değirmen köyün de rafting sporunun gelişimine dönecek olursak insanlara melen çayında rafting sporu yapıldığını anlatmak bizim için çok kolay olmadı diyebiliriz. Dokuz değirmen köyü rafting tesisi olarak görsel basını kullanmayı denedik, afişler,broşürler denedik ve yavaş yavaş beklediğimiz seviyelerde olmasa da insanlar talep etmeye başlamışlardı. İnternetin gelişimi ile birlikte daha duyulur hale gelmeye başladık. artan talep karşısında dokuz değirmen köyü rafting tesisleri olarak sayımız da artmaya başladı. Her ne kadar hazıra konsalar da rekabet her zaman iyidir.

Şimdi Düzce ilimizin turizmine, Cumayeri ilçemize en başta da dokuz değirmen köyü ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. Gençlerimiz artık daha sosyalller. Küçük yaşlar da rafting sporuna merak sarıp iyi birer rafting rehberi oluyorlar. Melenci rafting tesisi olarak yetiştirdiğimiz rehberleri nehirde görmek bizi mutlu ediyor. Dokuz değirmen köyünde rafting yapan en iyi rafting rehberlerini bünyemize katıyoruz. Bu da rafting turları mızın güvenli geçeceğine inandırıyor bizi.

Yolunuz düşer de dokuz değirmen köyüne rafting yapmaya gelirseniz en doğru adresin Melenci Rafting Tesisi olduğunu yaşayarak anlayacaksınız.

Herkesi dokuz değirmen köyüne rafting yapmaya bekliyoruz. Dokuz değirmen köyünde rafting yapmak bir ayrıcalıktır.

Yazar: Serdal Çakmak Genel 0 Yorum

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir