Çocuklar Rafting Yapabilir Mi?

Aile bireyleri olarak hiç şüphesiz ki çocuklarımız bizim en kıymetli varlıklarımızdır. O yüzden onların hep mutlu olmasını istiyoruz. Ne derlerse elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz.

Yapılan araştırmalar da çocuk yaşta sosyalleşmelerinin ileri dönemlerde karakterlerinde ve hayata bakış açılarında belirgin olduğu uzmanlarca açıklanmaktadır. Melenci Rafting Tesisi olarak aile bireylerinden çocuklarına rafting yaptırmak istemeleri konusunda çok baskı görüyoruz.

Bizlerde onların mutlu olmasını ve rafting sporuna alışmalarını sizlerden çok daha fazla isteriz. Fakat tesis olarak ticari kaygılarımızdan çok her hangi bir ters durumda çocuğunuzun yaşayabileceği ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların hesabını yapmak zorundayız.

Çocuğunuza rafting yaptırmak isterken, ters bir durum olursa  onun yaşayacağı korkuyu düşündünüz mü?

Siz onu mutlu edeyim derken, ömür boyu sudan korkmasına, kekeme olmasına, ölüm korkusu yaşamasına, panik atak olmasına vb. bir çok psikolojik hastalığa sebep olabilirsiniz. Melenci Rafting Tesisi 10 senelik tecrübesiyle melen çayında hiç bir kaza yaşamadı. Ama yaşamayacağımız anlamına gelmiyor. Biz geleceğimiz olan çocukları tehlikeye atmak istemiyoruz.

Onların sosyalleşebileceği daha kolay aktivitelere yönlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Aqua parklar da, yüzme havuzlarında eğlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Çocuklarınızı rafting yapmak için heveslendirmemenizi tavsiye ediyoruz. Bu onları ikna etmeniz konusun da size yardımcı olacaktır.

Güvenli Rafting İçin Okuyun  Rafting Tesisi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Melen çayı rafting tesisleri içerisin de bizim gibi düşünmeyen tesisler de olduğunu belirtebilirim. Biz sorumluluğumuzun gereği olarak çocukların, özellikle de 12 yaş altı çocukların rafting yapmalarına ve botlara alınmasına karşıyız.

Aile bütün sorumluluğu üzerine alarak çocuklarına rafting yaptırmak istiyorsa, onun kararını da onlara bırakıyoruz. Yazımızı okuyan rafting sever aile bireylerinin bize hak vereceğini düşünüyorum. Çocuklarına rafting yaptırmak isteyen ailelerin sayısın da azalma olacağını umut ediyorum.

Çocuklar rafting yapabilir mi? sorusuna cevap aradığınız yazımızın sonuna geldik. Melenci Rafting Tesislerine rafting yapmaya bekliyoruz.

Yazar: Serdal Çakmak Genel 0 Yorum

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir