melen çayı rafting

Melen Çayı Rafting Ne Zaman Yapılır

Melen Çayı rafting ne zaman yapılır
Melen Çayı En İyi Zamanlar

Melen Çayında rafting ne zaman yapılır? Melen çayı rafting sezonu ne zamandır? gibi sorulara ortak bir cevap vermeye çalışacağım.

Melen çayı ile ilgili en çok merak edilen ve bize sıkça sorulan sorular arasında ilk sırada Melen çayında rafting yapmak için en iyi dönem sorusu gelmektedir.

Öncelikle Melen Çayında rafting sezonunun tüm yıl boyunca sürdüğünü söyleyebiliriz. Yani talep ettiğiniz her dönemde rafting yapmanız mümkün. Fakat şöyle bir ayrıntı vererek Melen Çayında rafting ne zaman yapılır? sorusunun içeriğine giriş yapalım.

Melen Nehri debisi ve su rejimi sabit değildir. Mevsimsel şartlara göre şekillenmektedir. Mesela Mart- Nisan aylarında kar sularının erimeye başlamasıyla su seviyesi çok yükselmektedir.

Su yüksek demek çok tehlikeli olduğu anlamına gelmemektedir. Aksine heyecan, macera ve adrenalin zirvede diyebiliriz. Bundan sonra ki dönemlerde zirvede olan su seviyesi yağmurlara bağlı olarak yavaş yavaş düşmeye başlamaktadır. Haziran ayı ortalarına kadar turlar çok keyifli geçmektedir.

Çok aşırı kurak olursa Melen çayı rafting sezonu bazen tatile girebilmektedir. Artık rafting etkinliğinin biraz daha eğlence amaçlı turlara döndüğünü, gezelim bir değişiklik olsun düşüncesi ile gelen insanlara hizmet ettiğimizi söyleyebiliriz.

Güvenli Rafting İçin Okuyun  Covid 19 Önlemlerimiz

Eylül-Ekim gibi aylarda yeniden yağmurlarla nehir kendini toplamaya başlar ve yavaş yavaş adrenalin seviyesi artmaya başlamaktadır. Bu zaman dilimi bu şekilde devir dayım yapmaktadır.

Melen Çayında rafting ne zaman yapılır? sorusuna cevap bulduğunuzu düşünüyorum. Biz kendimiz için uygun gördüğümüz zaman diliminde rafting turlarına katılabilirsiniz.

Yukarıda yaptığım açıklama genel mevsim şartlarına göredir. 2014 yılı Haziran ayında aşırı yağış nedeni ile sel olmuş ve senenin en iyi suyu ile rafting yaptığımızı söyleyebilirim. Kan insana ne kadar gereklisi ise yağmurda rafting sporu için o kadar gereklidir.Havanın yağışlı olması rafting sporundan alacağınız tadı dahada artıracaktır.

İnsanlar yağmur gördüğünde çekinirler ama aslında yağmurlu turlarımız daha eğlencelidir. Sonuç olarak toparlarsak yüksek su isteyenler Mart – Nisan biraz daha sakinlik arayanlar diğer Mayıs- Haziran , gezip dolaşalım gitmişken de çoluk çocuk rafting yapalım diyenler diğer dönemleri tercih edebilirler. Düzce rafting turlarımıza bekliyoruz.

Melen çayında rafting ne zaman yapılır? sorusunu cevapladık yinede arayarak bilgi almanızı tavsiye ediyorum.

Yazar: Serdal Çakmak Genel 2 Yorum

2 Yorum

  • 30 mart için randevu almıştık. Randevuyu 31 marta almak istiyorum.

    Yağmur Başkan,
    • Belirttiğiniz tarihe aldık Yağmur hanım

      admin,
  • E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir