Rafting Tesisi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rafting yapmaya karar verdiniz ve internetten araştırma yapıyorsunuz. Karşınıza bir sürü rafting tesisi seçeneği çıkıyor ve sırayla web sitelerine bakmaya başlıyorsunuz.

Peki neye göre karar vereceksiniz? Site güzelmiş deyip mi seçim yapacaksınız? Daha önce denemediğiniz bir spor veya görmediğiniz bir yer ile ilgili nasıl detaylı bilgi alacaksınız? İşte size ip uçları veriyorum. Maddeler halinde belirtiyorum.

  1. Aramalarda yukarı da da belirttiğim gibi bir çok seçenek çıkıyor. Bunlardan çoğu boş işe yaramaz şeylerdir. Melen çayında sadece 4 tane rafting tesisi var. Bunlar yerel firmalardır. Bu demek oluyor ki diğer çıkan sonuçlar aracı konumundadır. Bu size fiyat yönünden ve tur güvenliği yönünden artı yüktür.  İlk maddenin sonucu olarak rafting tesisine ulaşacağız.
  2. Ana şirkete ulaştığınızı varsayalım ve bu şirketi sorgulamaya başlayacağız. Ne gibi sorular sorabiliriz?
  • Rafting tesisi kaç senelik( Tecrübe bu işin anasıdır)
  • Tesisin kapasitesi ve bot sayısı( Bot sayısının fazla olması talep gördüğüne işarettir.)
  • Rafting rehberlerinin eğitimlerini sorgulayın.(Bizim rehberlerimizin hepsi o köyün, o suda yüzmeyi öğrenen arkadaşlarımız)
  • Alacağınız hizmeti sorgulayın(Fotoğraf çekimi ücretli mi? vs.)
  • Alacağınız paket türünü iyi seçin ekstra ücret ödemeyin
  • Rafting turlarına neler dahil(Gerekirse yazılı isteyin maille)
  • Diyoloğunuz sırasında anlatılanları sitesinde yayınlıyor mu? buna bakın.(kahvaltı menüsünü ilan etmiş mi? yemek menüsünü ilan etmiş mi? domates salatalık da kendiniz alırsanız açık büfe olur. Fiyatı uygun tutmak için ürün azaltılabilir)
  • Duşlar benim için en önemli faktör.( Duş sayısını sorgulayın ve fotoğraflarını isteyin. 100 kişilik turda 2 saat sıra beklersiniz sonra:))
Güvenli Rafting İçin Okuyun  Düzce Melen Rafting

Rafting sporuna başlayalı 20 sene oldu ve kendi firmamı kurmadan diğer şirketlerin hepsinde çalıştım. BEN EN İYİYİM, BEN TEK RUHSATLIYIM ( Hikaye:)) diyenin de hepsinin dalaverelerini biliyorum. Biz en iyi hizmeti sağlamak için rafting tesisi açtık. Bütün tesislerde ki eksikleri kapatmak için.

Melenci Rafting Tesisi olarak biz size yön vermeye çalıştık. Rafting tesisi olarak bizi tercih edin yada etmeyin bu sorular sizi doğru adrese ulaştıracaktır. Rafting tesisi seçiminde dikkat edeceğiniz hususlar bunlardır.

Yazar: Serdal Çakmak Genel 0 Yorum

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir