+90 534 415 88 03

Sosyal Medyada Biz}

Melen Çayına Nasıl Gidilir?

Melen çayına nasıl gidilir  yol tarifiİstanbul’dan Melen Çayı’na en kısa yoldan nasıl gidilir? bunu anlatmaya geçmeden önce İstanbul’dan Melen Çayı kaç km. tutuyor bunu belirtmekte fayda var. Avrupa yakasından Melen çayı yaklaşık 230-250 km. arasında değişmektedir. Zaman olarak da trafiğe takılmazsanız 2 saat gibi bir sürede gelebiliyorsunuz.

Bu bilgileri verdikten son yol tarifimize geçebiliriz. İstanbul’dan Melen çayına gitmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki D-100 üzerinden ikinci seçenekte TEM Otoyolu üzerindendir.

D-100 üzerinden gelirken Ankara Tabelası yönünde hareket edeceksiniz. İzmit, Sakarya illerimizi geçip Düzce il sınırına geldiğinizde artık Düzce iline bağlı ilçelerin tabelalarını görmeye başlayacaksınız. Bu ilçelerden ilk göreceğiniz Gümüşova ilçesi, ikinci göreceğiniz de Melen çayına geçiş yapacağınız Cumayeri ilçesidir. Cumayeri ilçesine giriş yaparak oradan 7 km. daha gelerek Dokuzdeğirmen köyü rafting tesislerine ulaşabilirsiniz.

TEM Otoyolu üzerinden gelirken İstanbul Avrupa veya Asya yakasından Ankara istikametine TEM Otoyoluna giriyoruz. Daha sonra Kocaeli, Sakarya illerini geçip Hendek gişeler çıkışından çıkıyoruz. Hendek gişelere yaklaştığınızı farketmeniz açısından bir tüyo verecek olursak Parkshop Mağazalarını gördüğünüzde yavaşlamaya başlayabilirsiniz.

Gişelerden çıktıktan 1 km. sonra Ankara-Hendek tabelasını göreceksiniz ve D-100 kara yoluna çıkmış olacaksınız. Trafik ışıklarını geçtikten sonra 25 km. daha devam edip Cumayeri ilçesi tabelasından içeri girip 7 km. daha gelerek Dokuzdeğirmen köyü rafting tesislerine ulaşabilirsiniz.

Hendek gişeleri kaçırırsanız bir sonraki Gölyaka-Gümüşova gişelerinden çıkmayı unutmayın. Benim tavsiyem dikkatli olmanız yoksa 30 km. fazladan yol yapabilirsiniz.

Yazımızı detaylı olarak anlattığımız için biraz uzun oldu ama Melen Çayına ulaşmanız oldukça basittir. Takıldığınız yerde arayıp yardım istemekten çekinmeyiniz. Bu da size sağlayacağımız hizmetin bir parçasıdır.


Etkinlik ve Fiyat Fırsatlarını İlk Siz Öğrenin

Yeni Etkinlik Tarihlerini ve Fırsat Dolu Fiyatları İlk Siz Öğrenmek İçin Abone Olun! Abonelikte Kalarak İndirim Kazanın

10 Ocak 2015
3.606 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

FOTO GALERİ

BİZDEN HABERLER

Merhaba rafting severler; Mart ayı ile hava sıcaklığı yükselmeye başladı ve uzun süren kış günlerinin ardından kendimize zaman ayırma vaktimiz geldi. Daha önce bir çok yazımızda rafting için en iyi zamanın Mart, Nisan ayları olduğunu bir çok yazımda belirtmiştim. Yine...
Öncelikle Yüce Milletimizin Kurban Bayramını Melenci Rafting ailesi olarak en içten dileklerimizle kutluyoruz. Bayram tatilini eğlenceye çevirmek isteyenler için Bayramın tatili süresi boyunca her gün rafting turumuz olacaktır. Turlarımıza Konaklamalı olarak katılmak isteyenler daha hızlı hareket etmelidir.   Fiyat Bayram...
İstanbul ilimizin su ihtiyacının artmasıyla birlikte Melen çayının kaderi de değişmeye başladı diyebiliriz. İlk etap olarak döşenen borularla suyun İstanbul’a çekilmesi planlanmıştı. Buraya kadar çok sıkıntı görülmese de Melen Çayı baraj projesine çevrilmesiyle birlikte bölgemiz için bir çok sıkıntıda beraberinde...